Zalety leasingowania ruchomości

Leasing jest bardzo popularną formą finansowania wielu ruchomości, jak i nieruchomości, które wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa. Najczęściej leasinguje się samochody dostawcze, maszyny rolnicze, sprzęt budowlany, maszyny do obróbki metali, maszyny do produkcji tworzyw sztucznych, maszyny dla przemysłu spożywczego, jak i
wózki widłowe.

Firmy szczególnie na początku działalności w określonej (więcej…)

Leasing finansowy- zalety i wady

W czasie trwania leasingu finansowego przedmiot leasingu, np. samochód czy lokal użytkowy w dalszym ciągu należy do leasingodawcy. Spłacanie rat kapitałowych po zakończeniu umowy leasingu pozwala na przejęcie leasingowanej rzeczy na własność, jeśli taki zapis znalazł się w umowie.

Leasing finansowy jest sposobem dla małych firm na rozwój działalności. Także takie, które działają na rynku stosunkowo (więcej…)

Leasing operacyjny – charakterystyka

Leasing operacyjny jest korzystną formą finansowania zarówno budynków, samochodów dostawczych, osobowych, a także sprzętu medycznego oraz komputerowego. Prowadząc działalność narażeni jesteśmy na wiele kosztów, jeżeli nie osiągamy bardzo dużych przychodów, możemy mieć problem z otrzymanie kredytu bankowego, a leasing operacyjny dostaniemy już wtedy, gdy prowadzimy firmę powyżej 6 miesięcy. Oplata wstępna, (więcej…)

ABC leasingu.

Leasing jest formą czasowego finansowania przedmiotu, urządzenia, maszyny, sprzętu, nieruchomości oraz wszelkich środków trwałych i skupia w sobie cechy kredytu, jak i umowy dzierżawy. Leasingobiorca ma prawo użytkowania, np. danego sprzętu, który nie stanowi jego własności, ale wiąże się to z określonymi opłatami za owe użytkowanie, więc następuje jakby spłacanie wartości tego sprzętu.
Cały koszt (więcej…)